Jak začít

U většiny stránek nalzneš v rozklikávacím tlačítku Tematickou nápovědu, která se vztahuje ke konkrétní stránce a blíže popisuje i její ovládání. Tento krátký průvodce tě provede úskalím budování galu na začátku hry.
Přirozeně to není úplně ten nejlepší začátek, ale není ani nejhorší. Ostatní aspekty hry nalezneš popsané v Mini helpu a podrobněji v Kompletním helpu (který ti, také odhalí v ruzných pasážích pozadí hry a zmíní se o těch částech legendy, které v ní samotné obsaženy nejsou).

Před prvním tahem - zajištění základních surovin

Na začátku je lepší se ihned přihlásit do některého z impérií, počkat na obchodní pakty (ty uzavřeš v menu Politika po vstupu do impéria) a využít rad zkušených hráčů. Přihlášku do Impéria podáš v menu Politika - Impérium.

Dej nějaké lidi do Makléřů, aby sis zajistil příjem kreditů a nějaké lidi do Farmářů, aby vyráběli potraviny.

Nějaké lidi dej také do Horníků, abys zajistil přísun vilidia, které je základní průmyslovou výrobní surovinou.

Po několika tazích přidej lidi také do Dělníků, ti vyrábějí z vilidia stavební buňky, které budeš potřebovat pro stavbu dílen a ubytovacích buněk. Dílny slouží k tomu, aby bylo možné přidávat další lidi do profesí. Ubytovací buňky zvyšují zalidnitelnost tvé galaktiky (a tím přispívají k příchodu nových lidí). Můžeš také přidat lidi do Asurgů a nechat je kouzlit pozitivní asury na tvou galaktiku. Tím mohou například zvýšit produktivitu.

Po několika tazích - stavba základních budov

Další postup spočívá v tom že za vydělané kredity můžeš kolonizovat půdu (Planety - Kolonizace), na které pak můžeš stavět nové budovy (sklady, dílny, speciálky). Ke stavbě těchto staveb potřebuješ volné (zkolonizované) pozemky, stavební buňky (vyrábí je Dělníci) a kredity (zpočátku ti je přinášejí pouze Makléři).

Další rozvoj galaktiky

Jako další krok dej lidi do Vědců a zkoumej nové objevy, abys vylepšil různé aspekty své galaktiky (armádu, výrobu, asurgii), Nakonec dej lidi do Konstruktérů a Zbrojařů a vyrob komponenty pro stavbu strojů. Pokud ještě nemáš Asurgy, začni se věnovat i jim. Kromě pozitivních asur pro tvou galaktiku jsou také jedinými, kdo chrání tvou galaktiku před nepřátelskými asurami.

Pokud budeš mít dostatek komponent dej lidi do montérů a začni s výrobou válečných strojů. Výrobu strojů započneš přidělením určité části Montérů k vybranému stroji na stránce stroje. K tomu, aby mohli Montéři začít montovat stroje, ale potřebují mít dostatek Lodních konstrukcí (vyrábějí Lodníci) a Zbraňových systémů (vyrábějí Zbrojaři). Montéři stroje nejen staví, ale také udržují.

Nebudeš - li mít žádné volné místo které bys mohl zkolonizovat můžeš poslat výpravu a zkusit najít nějakou další planetu (Planety - Výpravy). Nebo zaútočit na jinou galaktiku s cílem ukrást jí planetu.

Co dál?

Zkoumej vědecké objevy, tím zlepšíš různé aspekty své galaktiky.

Buduj armádu i asurgii, aby ses mohl bránit útokům nebo sám útočit na galaktiky jiných hráčů.

Můžeš posílat výpravy, které pro tebe mohou objevit další planety.

Obchoduj na burze, kde můžeš prodávat své přebytky a nakupovat nedostatky.

Navazuj pakty s ostantími členy imperia, to pro tebe má zásadní význam.

Můžeš se snažit nechat být zvolen Imperátorem nebo Vojevůdcem svého imepria. Za výkon těchto postů budeš od ostatních galaktik v imperiu dostávat pravidelný plat. A budeš moci vyhlašovat válku jiným imepriím.

Můžeš se věnovat politice a založit unii, což je soubor několika imperií. Má-li unie dostatečný počet imperií, může si zvolit senátora, který má právo hlasovat v Senátu i o pravidlech hry.

Když budeš dostatečně silný, můžeš zaútočit na Střed vesmíru - když ho porazíš, skončí věk! A vše začne nanovo!

Další tipy do začátku